Manifold Sub-bases 555K91

- ISO 15407-1 & -2
- ISO 5599-1 & -2
- ANSI
- SAE
- W14
555K91
Quantity
Estimated Ship Date: 05/20/2026
*Estimated Ship Date based on standard manufacturing times for quantities of 10 or less. Shipments will be made anywhere in the United States.
Product Information
| Valve Type | SAE |
| Base Type | Manifold Base |
| Port Location | End |
| Valve Actuation | Electrical |
| Voltage | 24 VDC/110-120 VAC |
| Thread Type | NPT |
| Body Size | 250 |
| Inlet Size | 3/4" |
| Outlet Size | 3/4" |
| Exhaust Size | 3/4" |
| Number of Indicator Lights | 0 |
